Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi - 2021

 

Avukat Vekalet Ücreti;

 

Hukuki desteğe ihtiyacı olan kişilerin internet üzerinde en çok arama yaptığı konu ''Avukat vekalet ücreti ne kadar'' sorusudur. 

Türkiye Barolar Birliği tarafından her sene başında avukatların alması gereken asgari avukat vekalet ücreti tarifesi hazırlanır ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girer. 

Her ilde bulunan avukatların bağlı olduğu barolar tarafındanda avukatların alması gereken asgari ücret tarifeleri düzenlenir. Avukat asgari vekalet ücreti tarifesi altında avukatların dava almaları yasaktır. Bu ücretler şehirden şehire fark etmektedir. Örneğin İzmir yada İstanbulda açılacak olan bir boşanma davası için ödeyeceğiniz boşanma avukatı vekalet ücreti ile Antalya'da açacağınız bir boşanma davası için antalya boşanma avukatına ödeyeceğiniz boşanma vekalet ücreti aynı olmayacaktır. 

Her Baro kendi tarifesini yayınlar, bunun en az alınabilecek ücretler olduğunu belirtir, davanızı vermeyi düşündüğünüz avukat ile yapılacağınız görüşmeden sonra davanın konusu, süreci, harcanacak emek ve mesai göz önünde bulundurularak bu yayınlanan ücretin üzerinde bir rakam avukat vekalet ücreti olarak belirlenecektir.  

Avukat vekalet ücreti belirlenirken en önemli olan davanın konusudur. Ceza avukatı vekalet ücreti ile boşanma avukatı vekalet ücreti aynı olmayacaktır. Her davanın görüleceği mahkemeye göre avukat ücret tarifesi belirlenmiştir. Aynı tür davalarda bile davanın konusuna, harcanacak zaman ve mesaiye göre fiyatlar fark edecektir.Daha az mesai harcanacak olan dava için alınacak vekalet ücreti asgari vekalet ücreti üzerinden olucakken, mesaisi uzun ve meşakatli süreç alacak dava için çok daha yüksek bir fiyat belirlenebilir.  

Avukat ücret tarifesinde ayrıca yapacağınız hukuki danışma ücretleride belirtilmiştir. Avukatların asgari ücret tarifesinden düşük dava alması yasak olduğu gibi ücretsiz danışma yapması, dava alması yasaktır.

Antalya Avukat Ücret Tarifesi;

Antalya Barosu tarafından yayınlanan ücret tarifesi 2021

 

 

 

Avukat vekalet ücreti, avukat ücreti, boşanma davası ne kadar, boşanma avukatı ücreti, dava ücreti, avukat ücreti, avukat vekalet ücreti 2020

Etiketler ; Avukat vekalet ücreti ne kadar, Avukat masrafları ne kadar, Asliye Ceza vekalet ücreti ne kadar, Avukat vekalet ücreti kime aittir, Vekalet ücreti ne kadar 2021, Miras Avukatı ne kadar alır, Boşanma davasında avukat ücreti ne kadar, Icra takibinde avukatlık ücreti ne kadar, Avukat tazminat davasında yüzde kaç alır, Avukatlar danışma ücreti alıyor mu, Boşanma dilekçesi ücreti ne kadar, Boşanma davasında mahkeme masraflarını kim öder, ''boşanma avukatı vekalet ücreti'', ''icra avukatı vekalet ücreti'', ''ceza avukatı vekalet ücreti'', ''gayrimenkul avukatı  vekalet ücreti'', ''bilişim avukatı vekalet ücreti''