CEZA HUKUKU

CEZA DAVALARI

Antalya ’da faaliyet gösteren E&Ç Hukuk ve Avukatlık Bürosu olarak ''ceza hukuku'' konusunda gerçek ve tüzel kişilere yönelik her türlü suç isnadı, cezai şikayet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza davası konularında müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde kendilerini gerek müşteki vekili ve gerekse sanık müdafi olarak temsil etmektedir. Antalya Ceza avukatı olarak ceza hukuku konusunda edindiğimiz tecrübe ve uzmanlık çerçevesinde, müvekkillerimize en etkili sonucu sağlamak için hukuki destek vermekteyiz.


 

Ağır Ceza Avukatı

Ağır Ceza AvukatıAğır Ceza Mahkemelerinde görülen davaları takip eden avukatları ifade eden kavramdır. Ağır Ceza Mahkemesi Türkiye’de en yüksek ceza mahkemesi  olup biri başkan diğer ikisi üye olmak üzere üç kişilik heyet tarafından yönetilir. Bu mahkemelerin baktığı suç tipleri nitelik itibariyle nispeten daha ciddi görüldüğünden ve görev alanındaki suçların cezaları daha yüksek olduğundan, bu mahkemelerde yargılanan sanıklara hukuki güvence olması açısından kararı tek bir hakimin değil 3 hakimin vermesi uygun görülmüştür.

 

Antalya Ceza Avukatı Ceza Hukukuna ilişkin olarak;

Antalya Ceza Avukatı olarak davanın her aşamasında müşteki ve sanık vekilliği,
Sulh Ceza, Asliye Ceza ve Ağır Ceza mahkemelerinde sanık ve müdahil vekilliği,
Suç duyurusunda bulunma, Cumhuriyet Savcılığı hazırlık soruşturması sırasındaki takip ve müdahaleler,
Trafik kazalarından kaynaklanan, ceza davaları, kusur oranına karşı itiraz ve tespitler,
Çek yasası Fikri ve Sınai Mülkiyet haklarından kaynaklanan cezai takipler ve davalar,
Antalya Ceza Avukatı Sabıka kayıtlarının ve sicillerin zaman aşımı vs hukuki nedenlerle silinmesi talepleri,
Kanunlarla düzenlenen cezai müeyyideler için şikayet ve dava takibi yapar.


 

Ağır Ceza Mahkemelerinin görev alanına giren suçların başlıcaları şunlardır:

 

Soykırım

İnsanlığa karşı suçlar,

Kasten öldürme,

İnsan ticareti,

İşkence,

Cinsel saldırı,

Çocukların cinsel istismarı,

Yağma

Gasp,

Nitelikli dolandırıcılık,

Hileli iflas,

Parada sahtecilik,

Zimmet,

İrtikap,

Rüşvet,

Örgütlü suçlar,

Uyuşturucu imal ve ticareti suçu.

Ağır ceza avukatları bu tür suçlara bakan ağır ceza mahkemelerinde avukatlık veya müdafilik görevi yapar.

 

Avukat eğer şüpheliyi temsil ediyorsa şüphelinin ifade vermeden önce atılı suçlama ve riskler konusunda bilgilenmesi, lehe olan delillerin tespiti ve vurgulanması, iddiaya konu olayın hukuki özellik arz eden noktalarının vurgulanması bakımından ceza avukatından hukuki destek almak son derece önemlidir.
Kısacası Ceza Davalarından en iyi sonucu almak için davanın en erken aşamasından itibaren alanında en iyi Antalya Ceza Avukatı ile çalışmak gereklidir.

 

İnternette ''Ceza avukatı tavsiye'' olarak arama yaptırılınca 

Antalya'nın en iyi ceza avukatı  

Türkiye nin en iyi ceza avukatı

En iyi ceza avukatı olarak bir çok sonuç ile karşılaşılmaktadır.

Zor durumda olan kişiler internette ceza avukatı ararken böyle yanıltıcı başlıklar ile karşılaşıp yanılmamaları ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

''Türkiye’nin en iyi ceza avukatı'' veya ''Antalya nın en iyi ağır ceza avukatı'' diye bir statü yoktur. En iyi ağır ceza avukatı yada diğer statüleri bir avukata verebilecek  kurum, performans denetleyicisi de yoktur. 


 

İyi bir ceza avukatı

'sıkıntı olmaz, sen merak etme kesin beraat edersin, basit suçlar bunlar, yargıtay kesin bozar , ilk duruşmada çıkartırım, ben hallederim''

Bir avukat asla davanızın sonucu ile ilgili garanti yada  taahhütte bulunamaz. Sadece size duymak istediklerinizi söyleyebileceği  için  davanızı tam olarak araştırmadan birine vermeyin.


 

Antalya ceza avukatı olarak ceza hukuku hakkında sormak istediklerinizi ofisimizden randevu alarak bize danışabilirsiniz.

Ceza Hukuku Avukatı;