AİLE HUKUKU

BOŞANMA HUKUKU

Boşanma avukatı (aile hukuku avukatı), anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davası, boşanma sonrası mal paylaşımı, nafaka davası, velayet davası ve velayetin değiştirilmesi, iddet süresi ve iddetin kaldırılması gibi aile hukuku alanına giren konularda uzmanlığı ve tecrübesi bulunan avukattır.
 

Boşanma davası için avukat gerekli mi ?

Hukukta boşanma davaları için avukat ile temsil zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak boşanma öncesinde konusunda uzman avukat yardımı alınması, ilerde doğabilecek hak kayıplarının önüne geçilebilmesi ve kişinin manevi olarak oldukça hassas olduğu dönemde, bir de maddi kayıp yaşamaması bakımından da çok önemlidir. Her ne kadar hukukumuzda boşanma davalarında avukatla temsil zorunluluğu olmasa da , duygusal olarak zor ve yoğun bir süreçten geçilirken hukuki açıdan hakların uygun şekilde saptanması ve hak kayıplarına neden olunmaması bakımından bir boşanma avukatı yardımı almanız ve boşanma avukatı ile içinde bulunduğunuz süreci her yönüyle ayrıntılı olarak değerlendirmeniz lehinize olacaktır.
Boşanma sürecinin mümkün olduğunca hızlı ve sorunsuz geçirilmesi bakımından bir boşanma avukatı ile birlikte hareket edilmesi önemlidir. Boşanma davalarına gerekli önemin verilmemesi, sürecin basit olarak algılanması, uzman olmayan kimselerden edinilen bilgiler ve internetten bulunan son derece hatalı, eksiklikler içeren boşanma protokolleri bu sürecin tamamlanmaya çalışılması sonradan tamiri mümkün olmayan hak kayıplarına yol açmaktadır. Tedbir taleplerinin yerinde ve zamanında uygulanmaması, kesin sürelerin kaçırılması bu durumlara örnek verilebilir. Son derece teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren boşanma sürecinde bir boşanma avukatından destek alınması önemlidir.
 

En hızlı boşanma yolu;
En kısa sürede boşanma yolu tarafların boşanma ve boşanmanın sonuçları konusunda tam olarak uzlaştıkları anlaşmalı boşanma davalarıdır. Anlaşmalı boşanma için taraflar arasındaki evliliğin en az 1 yıl sürmüş olması gereklidir. Evliliğin en az 1 yıl sürmesi şartı ile anlaşmalı boşanma davası açılarak çekişmeli boşanma davasına göre çok daha hızlı bir şekilde boşanma gerçekleşmekte hatta tek celsede sonuçlanabilmektedir. Boşanmanın hızlı şekilde gerçekleştirilmesi için en iyi yol uzman bir boşanma avukatı ile hareket edilmesi olacaktır. Antalya'da BİR Boşanma avukatı yardımıyla işlemler çok daha kısa sürede sorunsuz olarak tamamlanacaktır.

 

Boşanma aşamasına gelen çiftlerin her şeyden önce akıllarına gelen sorulardan biri de, bu hassas süreçte avukatlarını en doğru şekilde nasıl belirleyecekleridir. İlgili mevuzata hakim olma, güncel içtihatları yakından takip etme ve boşanma sürecini iyi şekilde yönetebilme boşanma ve aile hukuku ile ilgili davaları takip eden bir avukattan beklenen özelliklerdir. Bunun yanı sıra uzun yıllar boşanma avukatı ve aile hukuku avukatı olarak edinilen tecrübe, şüphesiz ki bu süreci yönetmede fayda ve kolaylık sağlayacaktır. Ancak avukat seçiminde tavsiyeden ziyade en sağlıklı yol öncelikle söz konusu avukatla mümkünse yüzyüze, değilse telefon ile birebir bir ön görüşme sağlamak ve bu görüşme doğrultusunda bir seçim yapmaktır.
Psikolojik ve sosyal bir süreç olan boşanma davalarında,  iyi bir boşanma avukatı ,  içinde bulunduğunuz süreci hukuki olarak değerlendirirken karşılaşacağınız psikolojik ve sosyal zorlukları da dikkate alabilmelidir. Boşanma davaları diğer davalardan farklı olarak, bireylerin özel yaşamlarını doğrudan etkileyen, kişiye özel davalar olup her somut olayda farklı hukuki kuralların uygulanmasını, farklı çıkarların farklı yasa maddeleriyle korunmasını gerektirir ve bu arada da belirli sürelere ve usul kurallarına uyulması esastır. Bu nedenle en iyi boşanma avukatı müvekkili ile samimi ilişki kurabilen müvekkilin ihtiyacı olduğu anda kendisine ulaşabildiği avukattır.

Antalya boşanma avukatı olarak Aile Hukuku ağırlıklı çalışma alanlarımız arasındadır.
Boşanma ve aile hukuku ile ilgili olarak, internet sitemiz üzerinden soru yöneltebilir, boşanma süreci, hukuki statünüz, haklarınız ile boşanma davası ücret ve masrafları konusunda ön bilgi alabilirsiniz. Telefon da danışma hizmeti verilmemekte olup, boşanmanın durumuna göre ücret belirleneceğinden dolayı lütfen randevu alınız.